منوی اصلی
پیوندها

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 21292
بازديدکنندگان امروز: 74
کل بازديدکنندگان: 302513
بازديدکنندگان آنلاين: 1
زمان بارگزاري صفحه: 0.8380 ثانيه
اخبار > جلسه کمیته تالیف و ترجمه کتاب دانشگاهی


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه کمیته تالیف و ترجمه کتاب دانشگاهی

 

عنوان خبر:  برگزاری دومین جلسه کمیته تالیف و ترجمه کتاب دانشگاهی آذر ماه 1399

مصوبات دومین جلسه کمیته تالیف و ترجمه کتاب دانشگاهی آذر ماه 1399

متن خبر:

1.      پیشنهاد چاپ کتاب «مبانی تکنیکی و کاربردی التراسوند در بیماریهای نورولوژیک» که توسط آقای دکتر احسان شریفی­پور عضو محترم هیات علمی دانشگاه و همکاران تدوین و گردآوری گردیده است در جلسه کمیته تالیف و ترجمه کتاب دانشگاهی مطرح گردید که پس از نقد و بررسی مقررشد سه نسخه چاپی یا (فایل pdf ) از اثر فوق جهت ارزیابی و اعلام نظر برای سه نفر از اساتید علوم مرتبط مشخص، ارسال و نتیجه در جلسه آینده مورد بررسی قرار گیرد.

2.      پیشنهاد چاپ کتاب «اصول و مهارت­های پرستاری: مفاهیم، فرایندها و عملکردها» یازدهمین ویرایش کتاب کوزیر سال 2020 اثر آدری برمن ، شرلی جی اسنایدر ، جرالین فرانزن ترجمه خانم دکتر معصومه اکبری عضو محترم هیات علمی دانشگاه در جلسه کمیته تالیف و ترجمه کتاب دانشگاهی مطرح گردید که پس از نقد و بررسی مقررشد یک نسخه چاپی یا به صورت فایل pdf از هر عنوان (یک دوره دو جلدی)  از اثر فوق به همراه نسخه اصلی کتاب جهت ارزیابی و اعلام نظر برای یک داور مرتبط ارسال و نتیجه در جلسه آینده مطرح گردد.

3.    پیشنهاد چاپ کتاب «ایمنی و بهداشت در اماکن ورزشی» اثر آقای دکتر حمید رضا جلیلی پژوهشگر و مدرس وزارت آموزش و پرورش، سمیه طلیقی کارشناس تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی قم گردآوری گردیده است در جلسه کمیته تالیف و ترجمه کتاب دانشگاهی مطرح گردید که پس از نقد و بررسی مقرر شد در صورت قبول پیشنهاد کمیته جهت ارزیابی و اعلام نظر برای داوران مرتبط ارسال و نتیجه در جلسه آینده مطرح گردد.

4.      پیشنهاد چاپ کتاب Essential Rheumatology Lecture Notes «نکات کلیدی سخنرانی روماتولوژی»  ترجمه خانم دکتر مریم معصومی عضو هیات علمی دانشگاه ترجمه و گردآوری گردیده است. در جلسه کمیته تالیف و ترجمه کتاب دانشگاهی مطرح گردید که پس از نقد و بررسی مقررشد دو نسخه چاپی یا (فایل pdf ) از اثر فوق جهت ارزیابی و اعلام نظر برای دو نفر از اساتید داوری ارسال گردد.

5.      پیشنهاد چاپ کتاب «آنچه که بیماران روماتولوژی باید بدانند» ترجمه خانم دکتر مریم معصومی عضو هیات علمی دانشگاه در جلسه کمیته تالیف و ترجمه کتاب دانشگاهی مطرح گردید که پس از نقد و بررسی مقررشد کتاب جهت ویرایش و بازنویسی به صورت ساده­تر جهت استفاده بیماران برای صاحب اثر ارسال شود.

6.       طرح و بررسی پیشنهاد چاپ کتاب «سالنامه آماری سال 1398دانشگاه علوم پزشکی قم» که توسط خانم مهندس معصومه آقا زیارتی و همکاران در اداره آمار و فناوری دانشگاه گردآوری شده است در جلسه کمیته تالیف و ترجمه کتاب دانشگاهی مطرح گردید که پس از بحث و بررسی با چاپ آن با نام و آرم دانشگاه موافقت گردد. همچنین مقرر شد عملکرد پژوهشی معاونت تحقیقات وفناوری در سال 99- 1398 جمع­آوری و در قالب کتاب چاپ گردد. 

7.      کتاب «میکروبیوتا و پروبیوتیک­ها» اثر آقای دکتر سعید شمس عضو محترم هیات علمی دانشگاه و همکاران، که توسط داوران منتخب هفتاد و نهمین جلسه شورای انتشارات دانشگاه مورخ مردادماه سال جاری مورد ارزیابی قرار گرفته بود در جلسه کمیته تالیف و ترجمه کتاب دانشگاهی مطرح گردید و پس از نقد و بررسی اصلاحات انجام شده توسط مولفین اثر پیش گفت، مقرر شد مجوز چاپ برای اثر فوق با نام و آرم دانشگاه و با هزینه شخصی مولفین تحت عنوان ترجمه و گردآوری، صادرگردد.

 

8.      کتاب «تعیین و مقایسه مکانیسم آترواسکلروز و روش درمان آن در طب ایرانی و طب کلاسیک» که توسط آقای دکتر رحیم فیروزی بستان آباد وآقای دکتر حسین مرادی عضو محترم هیات علمی دانشگاه، تدوین و گردآوری گردیده است جهت ارزیابی نهایی برای داور سوم ارسال شد که پس از نقد و بررسی داوری اثر مذکور در جلسه کمیته تالیف و ترجمه کتاب دانشگاهی توسط اعضای محترم کمیته مقرر شد پس از انجام اصلاحات مورد نظر داوران، اثر فوق را به همراه نسخه نهایی جهت تصمیم­گیری به این شورا ارائه نمایند. همچنین مصوب شد بابت حق­الزحمه ارزیابی اثر فوق مبلغی  جهت حق الزحمه داوری پرداخت گردد.

انتهای پیام/+


١٣:٥٢ - يکشنبه ٧ دی ١٣٩٩    /    شماره : ٣٧١٢٥    /    تعداد نمایش : ١١١