• 1401/05/22 - 08:35
  • 45
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

کنترل صدا در صنعت و آکوستیک

اغلب فعالیتهای صنعتی با تولید صدای زیاد همراه هستند که پرسنل شاغل در این صنایع را تحت تاثیر قرار می¬دهد. آلودگیهای صدا در صنعت، محصول فرعی و ناخواسته تبدیل انرژی¬های مختلف به هم است. صدای مزاحم می¬تواند توسط منابع خارج بنا، از جمله: صدای ترافیک و .... می¬باشد.

کنترل صدا در صنعت و آکوستیک

کنترل صدا در صنعت و آ کوستیک

تدوین و گردآوری:

دکتر روح ا.. حاجی­ زاده ، عضوهیات علمی دانشگاه علوم پزشکی زنجان

مهندس احمد مهری، دانشجوی دکتری دانشگاه علوم پزشکی همدان

دکتر علیرضا کوهپایی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی قم

اغلب فعالیتهای صنعتی با تولید صدای زیاد همراه هستند که پرسنل شاغل در این صنایع را تحت تاثیر قرار می­دهد. آلودگیهای صدا در صنعت، محصول فرعی و ناخواسته تبدیل انرژی­های مختلف به هم است. صدای مزاحم می­تواند توسط منابع خارج بنا، از جمله: صدای ترافیک و .... می­باشد.

مواجهه با صدا می­تواند موجب افت شنوایی و کری شغلی، اختلالات مغزی، عوارض روانی  فیزیولوژیک، اختلال در خواب و کاهش توان فیزیکی فرد شود. صدای محیطی حتی اگر به حد استاندارد هم نرسیده باشد، با مداخله در ارتباطات کلامی فرد و اختلال در تمرکز وی ممکن ا ست مانع از خلاقیت فرد در کار شود. با توجه به صنایع مهم و عظیمی که در کشور، سرمایه گذاری گردیده و در حال توسعه می­باشدلازم است که با استفاده از تجربیات محققان داخلی و خارجی و کشورهای صنعتی از مواجهه با آلودگی صدا جلوگیری به عمل آید.

در مجموعه حاضر به روشهای مختلف کنترل صدا ا شاره شده ا ست. مجموعه حاضر میتواند پاسخگوی علاقمندان، دانشجویان و اساتید بهدا شت حرفه­ ای و ایمنی و بهدا شت کار کشور باشد. این کتاب در هفت فصل و در 521 صفحه به شرح ذیل تدوین و گردآوری گردیده است.             قیمت پشت جلد: 1/350/000ریال

 

فصل اول: جذب صدا

فصل دوم: انتقال صدا

فصل سوم: میرا کننده­های صدا

فصل چهارم: مانع­های صدا

فصل پنجم: محصور کننده­های صدا

فصل ششم: سایلنسرها و مافلرها

فصل هفتم: کنترل صدا در ساختمان­

  • گروه خبری : کتاب,تازه های نشر
  • کد خبر : 52710

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید